نمایشگاه باغ گل و گیاه لواسان

 

کارفرما : شهرداری لواسان

مشاور : مهندسین مشاور مبنا شهر

آدرس : لواسان کوچک - میدان امام خمینی- میدان گلندوک

مدت پیمان : 18 ماه

تاریخ ابلاغ : 07-09-1394

 

شرح مختصر کار:

  • باغ گلها در زمینی به مساحت تقریبی 2 هکتار جنب کمر بندی لواسان در نزدیکی دریاچه سد لتیان احداث میگردد. ساختمان های اصلی باغ شامل ساختمان رستوران، ساختمان اداری، گلخانه و نگهبانی می باشد. همچنین تعدادی آلاچیق در ابعاد مختلف و در قسمت های مختلف باغ پیش بینی شده است. 
  • ساختمان رستوران 2 طبقه بوده و دارای زیر بنای تقریبی 850 متر مربع می باشد. سازه ساختمان از نوع بتنی و ساختمان دارای فضای پخت و توزیع غذا و همچنین فضاهای نشستن در هر طبقه می باشد و علاوه بر آسانسور نفر بر اصلی، آسانسور جهت حمل غذا به طبقه دوم پیش بینی شده است.
  • ساختمان اداری 4 طبقه بوده و دارای زیر بنای تقریبی 800 متر مربع است. سازه ساختمان از نوع بتنی است که کاربری ساختمان اداری بوده و شامل فضاهای پارکینگ در همکف و سالن اجتماعات و همایش و فضاهای اداری در سایر طبقات می باشد.
  • ساختمان گلخانه یک طبقه بوده و دارای زیر بنای تقریبی 450 متر مربع می باشد و بصورت دو سالن مجزا که به وسیله یک راهرو با یکدیگر ارتباط دارند در نظر گرفته شده است. سازه ساختمان با توجه به کاربری ساختمان و نیاز به یک فضای بدون ستون با عرض حدوداً 10 متر از نوع فلزی و با قوطی و سقف خرپایی است. پوشش سقف و دیوار نیز با توجه به نیاز به نور مناسب از نوع فایبر گلاس می باشد.
  • نمایشگاه گل با استفاده از دو قوس که سازه آن ها بتنی است فضای مسقفی ایجاد می کند که در زیر آن نمایشگاه گل تشکیل خواهد شد.
  • در قسمت در ورودی اصلی باغ که از سمت شرق می باشد یک ساختمان نگهبانی با سازه بتنی و زیر بنای تقریبی 25 متر مربع همراه با یک سر در بتنی ایجاد خواهد شد.